Service Details Image

Klima Bakımı


Klima bakımı; her ortamda kullandığımız, sağlığımızı ve rahatlığımızı teslim ettiğimiz, alırken yüksek meblalar ödediğimiz cihazın, ilk günkü performansında çalışması ve bizi zaman içinde oluşacak birçok sorundan uzak tutması açısından önemlidir.

Hiç klima bakımı yaptırmasak ne olur? Klimamız kullanıldıkça bazı durumlara maruz kalır, kirlenir, yorulur, her mekanik eşya gibi bakıma ihtiyaç duyar. Bakımları yaptırmaz isek zamanla faydasından çok zararlı hale gelir.

Klima Bakımının Faydaları

KLİMANIN ÖMRÜ UZAR; bakım yapılırken mekanik kısımlar kontrol edilir ve gerekli temizlikler ya da müdahaleler ile verimli çalışır hale gelir. Bu sayede uzun ömrlü ve sağlıklı olur.

HASTALIK RİSKİ ORTADAN KALKAR; Klima yaşadığımız ortamdaki havayı alarak soğutma/ısıtma yolu ile tekrar bulunduğunuz ortama verir. Aldığı havadaki toz partikülleri filtrelerde toplanır. Zamanla bu biriken tozların içinde bakteri üremeye başlar. Bakım yapılmayan bir klimadaki bu bakteriler hava ile yaşam ortamlarımıza iletilir bu da hastalık sebebidir.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIR; Bakımı yapılan bir klima daha az enerji ile daha fazla performans verir.

ARIZALAR OLUŞMASI ÖNLENİR; Bakım esnasında bazı arızalar tespit edilerek çözümü yapılır ve bu sayede daha büyük arızaların olması önlenir.

PERFORMANSI ARTAR; Klima içerisindeki filtreler zamanla tıkanacağı için hava akışı azalacaktır. Bakım esnasında bu filtreler temizlenecek ve daha verimli çalışır hale gelecektir.